Chapter 4. Zakładki

Table of Contents
Wprowadzenie do zakładek
Zaawansowane grupowanie

Wprowadzenie do zakładek

Zakładki Fluxboksa nie są nowym pomysłem. Ich implementacja jest całkiem podobna do tej w PWM Window Manager. Oto zasada ich działania: wiele okien jest grupowanych razem i dzielą one tą samą geometrię - są tego samego rozmiaru, w tej samej pozycji na ekranie, a przesuwając jedno okno przesuwasz wszystkie na raz. Pomyśl o nich jak o stosie kartek. Zakładki są jak te małe, plastykowe zakładki, które wkładasz między kartki, by ułatwić i przyspieszyć dostęp do danej strony.

Dokładnie tak samo działają zakładki we Fluxboksie. Wybierając odpowiednią zakładkę odpowiadającą danemu oknu, to właśnie okno pojawia się na wierzchu stosu okien. Teraz wybrój to.

Proste użycie zakładek

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że wszystkie operacje na zakładkach są wykonywane przy użyciu trzeciego przycisku myszy. By zacząć wybierz dwa okna, które chciałbyś zgrupować. Kliknij trzecim przyciskiem myszy na zakładce pierwszego i przeciągnij ją na zakładkę drugiego. Gratulacje! Są ze sobą połączone. Możesz teraz używać zakładek do przełączania się między tymi dwoma oknami.

By usunąć zakładkę, zrób podobnie. Kliknij trzecim przyciskiem na zgrupowaną zakładkę i przeciągnij ją w wolne miejsce.