Chapter 1. Wprowadzenie

Table of Contents
O tej dokumentacji
O Fluxboksie

O tej dokumentacji

Jest to nowa dokumentacja dla Fluxboksa, menedżera okien X11. Została utworzona ze starej dokumentacji w HTMLu mając na uwadze możliwość łatwego przystosowania jej do różnych wynikowych formatów. Jej źródła zostały napisane w DocBook 4.1, formacie, który został specjalnie zaprojektowany dla dokumentacji.

Do tej pory było już kilka osób utrzymujących Fluxboksa. Pliki dokumentacji, którą właśnie czytasz bazują w większości na pracy Rando Christensena lub zostały przez niego napisane. Tam, gdzie inni wnieśli swój wkład odpowiednio to oznaczyłem. Jeśli pominąłem podziękowanie, które powinno się znaleźć, proszę wyślij do mnie email, żebym mógł to naprawić. Dziękuję.

Obecnie jestem gościem odpowiedzialnym za dokumentację Fluxboksa. Nazywam się Tobias Klausmann . Pisz do mnie z pytaniami odnoszącymi się dokumentacji Fluxboksa. Możesz też spróbować mnie złapać na irc.openprojects.net #fluxbox (Nick: Blackb|rd).

Submissions: Zaakceptuję prawie wszystkie kawałki dobrze napisanej dokumentacji tego, co jeszcze nie zostało tutaj opisane, a co według innych powinno się tutaj znaleźć. Po prostu wyślij do mnie emaila na adres podany wyżej jeśli masz chcesz się dowiedzieć jak możesz pomóc lub jeśli masz jakąś dokumentację do dodania.

Zarówno źródła tej dokumentacji jak i różne, skonwertowane formaty takie jak HTML czy PostScript są dostępne ze strony Fluxboksa. Jeśli chciałbym użyć innego DTD lub innego formatu wynikowego, wtedy źródła są twoimi przyjaciółmi, chociaż prawdopodobnie będzie potrzebował pewnego doświadczenia z DocBook do modyfikacji DTD. Jeśli chciałbym skonwertować plik źródłowy na jakiś inny format niż te, które są dostępne na stronie Fluxboksa, pomocny może się okazać pakiet docbook2x.

Tłumaczenie

Cały ten dokument został przetłumaczony przez Bartosza Zapałowskiego <bartek (na) klepisko (kropa) eu (kropeczka) org>. Do niego należy kierować sugestie, poprawki, uaktualnienia do polskiej wersji tego dokumentu. W odpowienich miejscach zaznaczę, kto wsławił się pomocą przy utrzymywaniu tej dokumentacji :-).