Chapter 6. Tapety na plochu

Fluxbox, stejně jako Blackbox, má pro tapety dvě utility - Ve skutečnosti mají stejná jména jako mají v Blackboxu: bsetroot a bsetbg. Podívejme se jak pracují.

bsetroot

bsetroot je ekvivalent xsetroot. Může nastavovat tapety, pokud jsou jednoduché, jako jedobarevné pozadí. bsetroot může také nastavit barevné přechody.

bsetbg

bsetbg je program vyšší úrovně. Je to v podstatě obal pro jiné utility, které umí nastavit pozadí, jako je wmsetbg, Esetroot, program display z ImageMagick, atd. Pokud je spuštěn poprvé, vytvoří konfigurační soubor ~/.fluxbox/bsetbg, který nastaví který program to může použít. Kdykoliv to můžete upravit a vybrat si který použít. Pro použití 'transparentních' aplikací, jako je xchat a Eterm, byste měli použít wmsetbg nebo Esetroot.

Změny tapet u témat

Jedna z nevýhod kterou Blackbox má je, že pozadí totálně závislé na tématu. Kdykoliv změníte téma, změníte také pozadí na to, které určuje to které téma. Mnoho lidí nemá rádo toto chování. Takže Fluxbox má způsob jak to napravit. Do souboru ~/.fluxbox/init přidejte rádku jako je tato:

        session.screen0.rootCommand: bsetbg -f ~/backgrounds/zimdib_dark.png

A cokoliv jste tam nastavili bude vaše pozadí, nezávisle na tom co je nastaveno v tématu.